Lista ocen BMW Seria 3 E46 (541) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 491 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rafał1978
Sedan 1.9 316 i 105KM 77kW
nic dodać nic ująć, przy 178000 km wymieniłem kompletne zawieszenie na Meyle HD .Jest trochę twardo ale ja tak lubie. W zakrętach nie masz wrazenia że wypadniesz z niego. Do tego jak to w BMW wspomaganie nie jest zbyt \"miękkie\" co wpływa na perfekcyjne prowadzenie. Za to na parkingu pod hipermarketem wątłej postury kobitka na wspomaganie może narzekać, łatwiej byłoby jej w Punto z elektrycznym wspomaganiem CITI.
~niklucas
Sedan 1.9 318i 118KM 87kW
Kto nie jeździł jeszcze BMW nie wie jak dobrze może się auto prowadzić. Jeździłem już różnymi samochodami które są w prasie chwalone za doskonałe zestrojenie zawieszenia ale różnica pomiędzy nimi a tym BMW jest gigantyczna. Tylny napęd sprawia że przednie koła dostarczają nam niezakłóconych informacji na temat tego co się dzieje z autem, na zakrętach trzyma się jak przyklejone a jednocześnie zapewnia gigantyczny komfort jazdy.
~rlocus
Touring 320 d 150KM 110kW
No to jest to po co się kupuje ten samochód. Zawieszenie sztywne, tylny napęd, szerokie opony. Ten samochód jest stworzony do zakrętów. Tu pojawia się cały jego kunszt. Jak wspomniałem ściganie ze świateł nie jest efektowne bo samochód dymi. Ale zapraszam na zakręty tu nie ma równych. A jak mawiał pewien wiejski kaskader \"na prostej i po trzeźwemu to każdy głupi potrafi\" :). Spróbujcie przejechać szybko zakręt.
~marcin
Coupe 325 Ci 192KM 141kW
Jesli myslisz ze znasz auto seryjne w tym samym przedziale cenowym z rownie dobrym zawieszeniem poszperaj na necie na temat BMW wielowaczaczowego zawieszenia....TopGear, Fift gear, Auto bild, itp malo stronnicze jesli chodzi o stereotypy rownie twierdza : \"nic nie prowadzi sie tak jak bmw\" ...quatro? nuda jesli nic nie zostawia kierowcy...prawdziwa przyjemnosc. Mankament? skacze na dziurach nieprzyzwoicie...nasze drogi
~Tomasz
Sedan 2.0 318i 143KM 105kW
Trudno ocenić "układ jezdny". Jeżeli mówimy o zawieszeniu, o tym jak auto się prowadzi, to brakuje skali. Jeżeli mówimy o układzie kierowniczym, to niestety - zastosowane w przekładni kierowniczej materiały skutkują w niskiej trwałości tego elementu, a na porządną naprawę przekładni (nie mówie o regeneracji polegającej na wymianie uszczelnien i pomalowaniu obudowy z puszki) trzeba słono zapłacić.
~Rafał
Sedan 2.5 323i 170KM 125kW
Zawieszenie super, komfortowe pod warunkiem że nie założysz 17calowych felg. Ja lubie miękko więc śmigam na 205/60/15. Zawieszenie dłużej wytrzymuje, a auto mimo duzego balona śmiało pokonuje łuki. Wielki pokłon dla inżynierów za wyważenie auta, naprawde smiało można pokonywać zakręty bez stresu ze jedziemy z tylnym napedem. Również przy starcie z miejsca tył jest dobrze dociążony i nie miesza kołami.
~Paweł
Sedan 1.9 318i 118KM 87kW
Auto niesamowicie dobrze trzyma się drogi nawet przy dużych prędkościach na zakrętach. Świetnie się prowadzi. Porównując z Audi A4 B5 dużo lepiej prowadzi się BMW. Wiem bo mam oba auta w rodzinie. Dużo większą przyjemność odczuwam z jazdy BMW. Przy szerokich oponach odczuwalny jest lekki dyskomfort i trzeba mocniej trzymać kierownice (mam kapcie 225/45), ale to jak w każdym aucie.
~Adam.
Compact 320 td 150KM 110kW
Bardzo dobre prowadzenie, super balans auta, dobre przyśpieszenie. Zawieszenie seria a jeździ naprawdę ok. Duże felgi są nieporozumieniem w tym aucie - 17" max i ewentualnie M-pack. 18" nie jest na nasze drogi - auto skacze, dużo pali i traci sporo osiągów - jest zbyt słabe na taką felgę.. Wielkim plusem jest RWD - brak porównania z A3 czy jakimś golfem...
~m_dysarz
Coupe 328 Ci 193KM 142kW
Samochód świetnie wyważony, dzięki czemu zapewnia doskonałe prowadzenie nawet na wąskich, krętych drogach - szczególnie tam można go docenić. Jazda zimą sprawia ogromną frajdę (DSC OFF), natomiast jeżdżąc cywilnie (DSC ON) zapewnia doskonałą trakcję nawet na oblodzonych jezdniach. Tylni napęd nie sprawia problemów nawet początkującym użytkownikom.
~Alvaroxxx
Compact 316 ti 116KM 85kW
Świetnie prowadzi się na zakrętach środek ciężkość jest nisko umiejscowiony więc wieksza prędkość nie sprawi problemu z wejściem na łuki. Prowadzi się bardzo stabilnie chociaż zawieszenie jest dość twarde. jedną wadą w zawieszeniu to słabe tylne sprężyny Srednica zwoju zmniejsza się na końcach więc lepiej od razu wymienić je na jakieś wzmacniane sportowe.