Lista ocen Audi A4 B5 (648) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 728 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~maronmd
Avant 1.9 TDI 116KM 85kW
Jak na autko z takim przebiegiem, to stwierdzam że skrzynia działa bardzo dobrze, biegi można wrzucać paluszkiem, i póki co nie słyszę żadnych zgrzytów. Choć zauważyłem że na zimnym silniku skrzynia działa minimalnie ociężalej ale to raczej normalne
~zywczok6
Avant 1.9 TDI quattro 110KM 81kW
Niektórzy są za skrzyniami 6 biegowymi. W przypadku audi a4 różnica na piątym biegu to 100 obrotów mniej przy 100km/h przy skrzyni 6. U siebie mam 5 biegową i nie muszę się tyle namachać a 100 obrotów nie robi mi szczególnej różnicy. Biegi wchodzą dobrze.
~sruba
Avant 2.8 30V 193KM 142kW
automat zapewnia komfort, przy \"cywilnej\" jeździe to w zasadzie wózek elektryczny, bo zmiany biegów nie czuć. tiptronic, jak ktoś ma ochotę trochę \"popukać\" daje radę. przydaje się szczególnie na trasie przy wyprzedzaniu. ogólnie si.
~Daniel R. puteau@go2.pl
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Po prostu IDEAŁ!!! Swietnie skomponowana z podłokietnikiem - stanowi nieodłączną całosc :) Czasem 1-szy bieg wchodzi troche ciezko ale z tego co wyczytalem "ten typ tak ma" Ogolnie biegi zmieniam "jednym palcem" - to mowi samo za siebie.
~Prince Polo
Avant 1.9 TDI 116KM 85kW
Skrzynia automatyczna tiptronic jest nie do zajechania. Auto jest prawie pełnoletnie, a ciągle działa bez zarzutu. Oleju wg producenta nie wymienia się - chyba mieli rację, bo od kiedy mam to auto nie zaglądałem do niej.
~Reks1o
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
nic nie mogę powiedzieć, gdyż moja działa bez zarzutu, jedyne co to przy przebiegu 218 000 zaczęła się pocić w miejscu gdzie wchodzi wodzik wybieraka do środka skrzyni (prawdopodobnie wytarty ze starości uszczelniacz)
~Rafał Ł.
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Zaraz po zakupie zaczęły ciężko wchodzić biegi, specjaliści kazali wymieniać skrzynie itp... Wymieniono łożysko i jakieś pierdoły, koszt naprawde był niewielki( nie pamiętam dokładnie ile bo to już parę lat w tył.
~Yahoo
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Skrzynia jest w porządku ale jedynie jak auto jest rozgrzane. Na zimnym ciężko wchodzi 1 i 2 bieg. Olej wymieniany więc może to być wina czegoś innego. Natomiast jak auto się rozgrzeje skrzynia chodzi bardzo płynnie.
~Michał
Sedan 1.8 20V Turbo quattro 150KM 110kW
Nie mam żadnych zastrzeżeń. Skoki lewarka krótki i precyzyjne chociaż mój lewarek chodzi już troszeczkę razem z silnikiem (poduszki). No i na jedynce trochę \"hyrczy\" ale jeździłem innymi B5 w benzynie i tez tak miały.
Dziennik kosztów dla Audi A4 B5
9,7
12,4
~Darek
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Ogólnie skrzynia biegów pracuje bardzo dobrze, aczkolwiek odczuwam takie \"luzy\" gdy zmieniam biegi (także, troszkę lekko mi drga podczas jazdy ten drążek). No, ale nie mogę wymagać za wiele od 14 latka - to normalne...