Lista ocen Audi A4 B5 (648) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 728 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Franz
RS4 2.7 T 380KM 279kW
Jedyny rozsądny (i możliwy) wybór to manual o 6 przełożeniach, któremu niewiele brak do doskonałości (jaką moim zdaniem jest skrzynia w Hondzie S2000), skok jest króciutki i świetnie zaakcentowany, elastyczność bije na głowę większość diesli, od 0 km/h do odcięcia paliwa auto sunie jak burza.
~skary
Avant 1.8 20V Turbo 150KM 110kW
Tiptronic ze zmianą biegów w kierownicy sprawuje się fantastycznie. Dobrze zrzuca biegi przy ostrym wyhamowywaniu jak również szybko je redukuje podczas wyprzedzania (gwałtownie przyciskając pedał gazu). Przy odrobinie wprawy spokojnie można operować biegami za pomocą odpowiedniego używania pedału gazu.
~A4-klub.pl
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Skrzynia zestopniowana jest w lekko sportowy sposób, ma krótkie przełożenia, zapewniające zadowalające osiągi przy niezbyt dużej mocy silnika, niestety kosztem dość wysokich obrotów przy jeździe poza miastem (przy 120kmh jest około 4kRPM). W moim egzemparzu niestety występują z nią drobne problemy.
~Airnyy
Avant 1.8 20V 125KM 92kW
Jak dla mnie świetna, elastyczna i precyzyjna, mimo wieku i potężnego przebiegu działa rewelacyjnie, w nie jednym nowym francuzie skrzynia działa gorzej niż w 20 letnim audi :) We wszystkich Audi jakimi jeździłem spotkałem się z bardzo dobrą elastycznością, coś wspaniałego.
~Matkierowca posiadacz a4
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
5-biegowy manual nie czaruje, krótkie przełożenia i 3tys obr/min przy prędkości 100km/h to nie wyczyn z drugiej strony sprawnie przyspiesza w połączeniu z silnikiem 1.6, jest precyzyjna i niezawodna a to jest ważne z uwagi że automat multitronic nie ma wielu zwolenników
~KALIBER GTS
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Podniesienie momentu obrotowego dało super efekt,rwał z pod świateł i bez szarpnięć zmieniał biegi.Bez kontroli trakcji zimą- mega,w razie poślizgu przy ruszaniu przełączył bieg i już bez problemu przyśpiszał.Super do holowania czy do przyczepy.Należy dbać o olej.
~Skonek
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Posiadam automat. Czasem skrzynia sie gubi i nie wie co wrzucic jak gazujesz i mozna poczuc nieprzyjemne szarpniecie. przy spokojnej jezdzie skrzynia swietnie sobie daje rade. wyprzedzanie jest bezproblemowe, kickdown wlacza sie w odpowiednim momencie, tak jak przewiduje kierowca
~tomekkkk
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Skrzynia dobra, biegi wchodza latwo, dla mnie wada jest to ze sa umieszczone dosyc blisko siebie i czasem zamiast 2 mozna wrzucic 4, a zmiast 3 5, raz tak zdusilem auto jak ruszalem ze swiatel. Ale auto ma przejechane 267 tys. km, i nic w skrzyni nie haczy, wiec duzy +.
~Schreder
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Tutaj mogę być nieobiektywny ale u mnie skrzynia akurat haczyła na 1 i 2 biegu. Poza tym zero zgrzytów i wbijanie biegów było naprawdę okej. Po tylu latach bez zmiany oleju pracowała bardzo dobrze i jedyne co z nią było nie tak, to to, że się lekko pociła.
~vp-tdi
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
gdyby nie padające synchro ( norma w tych modelach ) to skrzynia super ,ale słychać juz je w autach z przebiegiem nawet 140tys km od nowosci wiem bo kilka mialem takich modeli i w kazdym coś w skrzyni gruchotało .wersje 110km afn nie miały tej wady skrzyni.