Lista ocen Audi A4 B5 (648) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 728 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bmat@o2.pl
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Nareszcie biegi wchodzą jak trzeba i ja to czuję czego nie można powiedzieć o innych autach którymi jeżdiłem (6 zmieniłem) co najśmieszniejsze to nasz Polonez ma najbardziej zblizony zaskok biegów czy jak to tam nazwac.Trochę mi brakuje jeszcze jednego biegu ,przy 100Km/h już dość wysokie obroty silnika na 5 biegu ale to nie szkopuł bo gdzie tu na polskich drogach rozwinąc prędkości powyżej
~janko
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Rozsypał się synchronizator 5'tego biegu. Ale niczego innego nie uszkodził(spadł na dno skrzyni) czemu się mechanik dość dziwił. Od tamtej pory nie udało się jej ustawić jak należy. Była w naprawie łącznie 3 razy i dalej nie chodzi jak powinna - ale tragedii nie ma - w tej chwili ja już tego nie zauważam(nie da się bardzo szybko zmieniać biegów - trzeba powoli)
~tomek75
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
tu miałem trochę przygód bo wymieniałem skrzynie 6 razy ale to tylko z własnej niewiedzy,moje koło zamachowe było sztywne,a większość modeli wyszła na dwu masie,skrzynie które kupowałem były pod dwu masę i dlatego się szybko rozsypywały po dochodzeniu od nitki do kłębka,wymieniłem koło na dwu masowe bo po prostu łatwiej było o skrzynię pod takie koło i problemy się skończyły
~ace
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
W skrzyni biegów brakuje jednego biegu ja to nazywam autostradowego czyli normalnie niech zostanie od 1 do 5 ale przydałoby się jeszcze na autostradę 6 ale bez zmiany stopnia zmiany pozostałych pięciu. Nie mniej skrzynia pracuje bez zarzutów pomimo przebiegu. Olej nie był zmieniany do tej pory. Przy przebiegu jaki wcześniej wskazałem brak awarii i wszelkich usterek.
~mwmisiek82
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
4 biegowy automat hmm- powolny ale solidny wymiana przekaznika do jazdy na wprost czy cos takiego z wymiana oleju i filtrow ok 800zl a tak to gitara smiga az milo), pamietac o wymianie oleju!!!!! co ok 60 tys km. ma male opoznoienie ale jak sie czlowiek przyzwyczai to da sie fajnie jezdzic , ale najwazniejsze to wygoda !! wygoda !! nie chce juz manuala..
~JEZIERINHO
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
to w tym aucie jest poprostu IDEAŁ kazdy bieg wchodzi jak po maśle , wsteczny elegancko troszke za krotka jedyneczka ale to w koncu DIESEL a nie 2,7 bi turbo !!! w zimie rowniez mnie nie zawiodla a jezdzilem w temp. - 25 C . trzeci jak i czwarty bieg sa bardzo elastyczne bez problemu mozna zwalniac i przyspieszac auto nie muli sie !!! 5
~bastek23
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Jak na automat (nie Tiptronic), to zmiana biegów przebiega w miarę sprawnie. Czasem poszarpie albo przytrzyma bieg ale już się przyzwyczaiłem. chociaż i normalna praca też nie jest mu obca. Po prostu ma swoje humory. Aha, automat 5 biegów - z tego co doczytałem to ponoć tylko z tym typem silnika był automat 5-biegowy.
~fikus
Sedan 2.8 quattro 174KM 128kW
Skrzynka jest dobra do świrowania i zbyt którka jak do jazdy na autostradzie. Przydałby się wtedy 6 bieg. Precyzja też jest taka sobie, w japończykach łątwiej o szybki przerzut, tutaj już gorzej, szczególnie zapięcie jedynki z redukcji - no ale jak już wskoczy to krew odchodzi z oczu! Większość aut i tak ma mniej precyzyjne.
~Stefek Burczymucha
Avant 1.8 20V 125KM 92kW
Skrzynia manualna pracuje całkiem przyjemnie. Przynajmniej dopóki nie zacznie szwankować tłumik drgań (takie koło dwu masowe, tyle że umieszczone wewnątrz skrzyni biegów). Strzeżcie się wycieków oleju po wodzikach od zmiany biegów. W tym szajsie wszystko prędzej czy później zacznie przeciekać...:)
Dziennik kosztów dla Audi A4 B5
9,7
12,4
~Blitz SR
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Skrzynia pracuje dość miękko, praktycznie bez oporu. przy większym mrozie zdarza się problem z wrzuceniem 1/2, ale reszta bez zarzutu. Podoba mi się sposób wrzucania biegu wstecznego- a\'la 126p, ale pozwala to wykluczyć pomyłkę jak w niektórych autach zazwyczaj wsteczny myli się z 1 biegiem