Lista ocen Audi A4 B5 (648) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 728 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mario.z1@o2.pl
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
W moim Audi jest automat, nie TIPTRONIC. Jest to mój pierwszy samochód z automatyczną skrzynią biegów i napewno następny też będzie z automatem. Nie chcę już manuala. Tylko automat. Żadnych problemów ze skrzynią.
~Marek
Avant 2.8 30V quattro 193KM 142kW
Pieknie dzialajacy tiptronic. Co prawda nie jezdzilem jeszcze multitroniciem ani DSG wiec w sumie sie nie znam na skrzyniach. Jednak jak przesiadlem sie z manuala na tego tipa to nigdy juz nie wroce do manuala.
~marqiz
Avant 2.8 30V quattro 193KM 142kW
Moje autko jest wyposażone w skrzynie TipTronic, w momencie wciśnięcia pedału gazu przy włączonej automatycznej skrzyni biegów jest chwilowe opóźnienie w redukcji biegu, dopiero w trybie sekwencji rozpoczyna się zabawa
~Wojtas.lodz
Avant 1.8 20V Turbo 150KM 110kW
Mam automat więc opis dotyczy tej skrzyni: Szybko zmianie biegi , bez szarpnięć i jakichś szumów i szelestów. Tylko redukcja biegów w dół mogła by być troszkę szybsza. Ale i tak jest dużo lepiej niż w automacie mercedesa S
~Baltazaros
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
po takim przebiegu biegi wchodzą gładziutko bez większych problemów...szkoda tylko że nie ma szóstki, bo na autostradzie przy 150km/h słychać dosyć silnik... ale przełożenia są idealne w mieście nie trzeba ciągle żonglować biegami...
~john abruzzi john abruzzi
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
krotko zestopniowana - za to przyspieszenia sa dobre na trasy sredni - przy 120 km/h jest 3,5tys obr - za to wyprzedzanie jest sprawniejsze na zimno 2 czasami zgrzytnie czasami ciezko wchodzi 1 i wsteczny, ale bez dramatu
~MBOSS-ki / GG - 3419968
Sedan 2.8 30V quattro 193KM 142kW
Skrzynia biegów prcuje idealnie, biegi trafiaja na swoje miejsce bez najmnijeszych kłopotów. Na 2 biegu mozna jechac powyżej 100km/h jednak mi sie nie chce tak go katować. Naprawde zmiana biegów można dokonać jednym palcem.
~maniek_mpower@op.pl
S4 Avant 2.7 T 265KM 195kW
sa problemy ze skrzynia, przy ostrej jezdzie nawet w trasie przy ostrych zakretach (nie mowiac o roznego rodzaju dziwactwach typu baczki itp) skrzynia rozsypuje sie tzn. leca na szrot satelity. poza tym jest oki.
~Maciek
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Skrzyni biegów przede wszystkim brakowało szóstego biegu, to by odciążyło silnik i zmniejszyło spalanie. Czasem na zimnym ciężko wchodziła dwójka. Ogólnie do skrzyni nie mam większych zastrzeżeń.
~klops
Sedan 2.8 30V quattro 193KM 142kW
Byłem przeciwnikiem automatów - po tej skrzyni zmieniłem zdanie. Wygoda. Zadbany tiptronic płynnie zmienia biegi bez szarpnięć i zbyt długiego rozmyślania. Dobra rada - po zakupie wymień olej.