Lista ocen Honda Civic V (366) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 397 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kopatshu
Sedan 1.6 16VTi 160KM 118kW
Ogrzewanie działa bardzo dobrze, silnik rozgrzewa się szybko, bez wspomagaczy typu zawory EGR jak się to ma w niemieckich wozach. Filtr przeciwpyłkowy się sprawdza, liście i inne śmiecie nie wpadają nam do środka, silnik nadmuchu pracuje cicho.
~miroos
Sedan 1.5i 16V 90KM 66kW
No niestety tu mam już więcej uwag. Brak filtra kabinowego powoduje, że do środka wpadają liście i inne syfy. Można zrobić taki \"filtr\" samemu, ale na razie nie miałem na to czasu. Nagrzewa się dość długo w zimie, po przejechaniu około 10 km.
~bry2235790
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
fakt faktem klimatyzacja jednak to jest to szkoda ze jej nie tu nie ma, ale jesli chodzi o grzanie w zimie to szczerze powiedziawszy to nawet daje rady, gorzej w lecie ale za niedlugo przy naszym efekcie cieplarnianym nie pomoze nawet klima :)
~Mateusz.K
Coupe 1.5 i 102KM 75kW
Zobaczyc szyby w zimie - to wyzwanie na 10-15min. W lecie bez klimy to i szyberdach nie pomoze, a opuszczone przednie szyby mozna jesli z tylu nikt nie jedzie, wtedy zawieje. Warto jakos przyciemnic dosc duze szyby
~Michał
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
No szału nie ma jak to sie mowi. W lato nie uzywam bo leci powietrze jakby ktos chuchal i nic nie daje. W zime natomiast nagrzewa sie dosc wolno. Mam do pracy ok 6 kilometrow i dopiero pod koniec sa jakies efekty.
~malin
Coupe 1.5 i 102KM 75kW
brakuje mi klimy, przez co przednia i boczne szyby potrzebują ok 3 minut na całkowite odparowanie. używam chemi chroniącej przed parowaniem i jest lepiej. ogrzewanie działa bez problemów, nawiewy dobrze rozmieszczone
~Jeśli fascynuje was ta marka i jesteście z Poznania to zapraszam do Teamu Hondy www.htp.info.pl Moj nick: Maximus1919 ;)
Hatchback 1.5 Vtec-E 90KM 66kW
Szybko się nagrzewa, chłodzenie za to trochę gorsze niż w Corsie ale tragedii nie ma. Fajnie jest rozwiązana ta kratka na kokpicie zaraz przy szybie w kształcie trapezu, nie daje po twarzy tylko robi taką fajną cyrkulacje w aucie ;)
~AriN
Coupe 1.5 i 102KM 75kW
Grzanie w zimę bardzo szybko zaczyna grzać w lato w modelach bez klimatyzacji szyby uchylone lub otwarte i uchylony szyber to norma ;) Nawiew można włączyć na dłuższej trasie jak się jedzie lub chodnym wieczorem.
~gl_az@wp.pl
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
To 1wszy minus hondy... wentylacja działa ok., ale ogrzewanie to porażka... nie wiem czy we wszystkich egzemplarzach, ale w moim w zimę zanim nagrzeje się silnik i zrobi się ciepło w środku potrzeba ok 5km i 15 min jazdy.

Usterki Honda Civic V

Honda Civic V – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~fifka
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
Auto po rozgrzaniu silnika bardzo szybko nagrzewa sie w srodku. W zimie z ustawiona max temp i wentylatorem na 1 biegu mozna spokojnie jeszcze okno otworzyc bo robi sie duszno. Klimy nie mam wiec sie nie wypowiadam.