Szukaj

BlueMotion - co to jest?

BlueMotionTechnologies to ekonomiczne wersje poszczególnych modeli Volkswagena, które poprzez pewne zmiany techniczne i udoskonalenia, podczas jazdy spalają mniej paliwa niż wersje standardowe. Pakiet BlueMotion stosowano wyłącznie w modelach wyposażonych w silniki TDI i TSI, czyli początkowo Polo, Golf, Jetta i Passat, a później także m.in. Scirocco czy Caddy. Z czasem zaprzestano znakować modele symbolem BlueMotion.

Do zmian technicznych w pakiecie BlueMotion należą m.in. nowe oprogramowanie silnika, system start&stop z rekuperacją, wydłużone przełożenia w skrzyni biegów, ogumienie ograniczające opory toczenia, komputer pokładowy sugerujący moment zmiany biegów, zmiany nadwozia i podwozia ograniczające opór aerodynamiczny. Przez to samochody z tym pakietem różnią się także wyglądem.

Volkswagen Polo wyposażony w silnik 1.2 TDI oraz technologię BlueMotion wg danych katalogowych ma zużywać 3,3 l/100 km. VW Golf z silnikiem 1.6 TDI tylko 3,8 l/100 km, a Passat z tym samym silnikiem co Golf tylko 4,4 l/100 km.

Szukaj wg kategorii

Ilość haseł: 978

Szukaj alfabetycznie

Nie ma haseł rozpoczynających się na te literę.

Lista haseł