Szukaj

Kategoria AM prawa jazdy - co to jest?

To kategoria prawa jazdy, zastępująca od 19 stycznia 2013 r. tzw. "kartę motorowerową", która uprawnia osoby niepełnoletnie do poruszania się pojazdem mechanicznym po drogach publicznych. Podstawowym wymaganiem do uzyskania prawa jazdy AM to skończone 14 lat w dniu podejścia do egzaminu państwowego. Kandydat musi uzyskać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych, przejść badania lekarskie oraz dołączyć zdjęcie do dokumentu.

Czym można jeździć z kat. AM?

  • Motorower – pojazd jednośladowy lub dwuśladowy wyposażony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm³ lub silnik elektryczny o mocy do 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.
  • Czterokołowiec lekki – czterokołowiec, którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.

Kurs na AM

Kurs na prawo jazdy kat. AM odbywa się w typowej szkole nauki jazdy. Składa się z dziesięciu 45-minutowych lekcji szkolenia teoretycznego oraz dziesięciu godzinnych zajęć szkolenia praktycznego na placu manewrowym oraz na drodze i na koniec pozytywna weryfikacja nabytych umiejętności na egzaminie państwowym.

Szukaj wg kategorii

Ilość haseł: 978

Szukaj alfabetycznie

Nie ma haseł rozpoczynających się na te literę.

Lista haseł