Szukaj

Side assist - co to jest?

Side Assist to wykorzystywana przez Grupę Volkswagen rynkowa nazwa asystenta jazdy nadzorującego martwe pole. Celem systemu jest monitorowanie obszaru, które jest poza polem widzenia kierowcy i ostrzeganie go przed innymi użytkownikami drogi, z którymi zachodzi ryzyko kolizji. 

Side Assist - jak działa?

Side Assist działa w oparciu o zestaw czujników umieszczonych w tylnym zderzaku, które nieustannie analizują otoczenie pojazdu (zależnie od modelu do 100 metrów wstecz). W sytuacji rozpoczęcia manewru zmiany pasa ruchu (konieczne jest włączenie kierunkowskazu) na pas, po którym porusza się inny pojazd, system sygnalizuje lampką ostrzegawczą umieszczoną w lusterku zewnętrznym, że pas jest zajęty. W ten sposób udaje się zminimalizować prawdopodobieństwo kolizji.

Side Assist - wspomaganie przy cofaniu

Z biegiem czasu osprzęt systemu Side Assist zaczął być wykorzystywany do kolejnej funkcji, jaką jest ostrzeganie przed ruchem poprzecznym podczas wyjazdu z miejsca markingowego tyłem do jezdni. Czujniki radarowe wykorzystywane są do rejestrowania obiektów przybliżających się na drodze, podczas gdy kierowca chce się włączyć do ruchu wyjeżdżając tyłem z miejsca parkingowego. System ostrzega przed kolizją najpierw sygnałem wizualnym i dźwiękowym, a ostatecznie może również zatrzymać pojazd, by nie doprowadzić do zderzenia.

Szukaj wg kategorii

Ilość haseł: 978

Szukaj alfabetycznie

Nie ma haseł rozpoczynających się na te literę.

Lista haseł