Szukaj

Snorkel - co to jest?

Snorkel to wyprowadzony ku górze zewnętrzny wlot powietrza do silnika, który jest praktycznym zabezpieczeniem między innymi przed zalaniem wodą oraz zasypaniem piaskiem i kurzem. Snorkele stosuje się w szczególności podczas jazdy w terenie i przejazdów przez cieki wodne. Najczęściej ma on postać prostokątnej rury biegnącej od nadkola po krawędź linii dachu.

Snorkel - jak go założyć?

Snorkel jest montowany na wejściu do puszki filtra powietrza. Element ten można zainstalować samodzielnie lub zlecić wykonanie tej usługi specjalistycznej firmie. Praktyka pokazuje, że w przypadku samodzielnego montażu efekt końcowy nie zawsze jest zgodny z naszymi oczekiwaniami, przede wszystkim jeśli chodzi o jakość i estetykę wykonania. Użyte materiały często nie sprawdzają się w terenie, są na przykład nieodporne na otarcia, obicia, łamią się, rysują. Ponadto dochodzą do tego różnego rodzaju nieszczelności, ujawniające się w momencie brodzenia samochodem w wodzie.

Z kolei decydując się na montaż snorkela w wyspecjalizowanej firmie, zyskujemy produkt wykonany ze specjalnego tworzywa odpornego na uderzenia i otarcia. Dodatkowym atutem jest odpowiednie dopasowanie wlotu powietrza do danego modelu pojazdu. Należy również pamiętać, iż snorkele do niektórych modeli mogą się różnić w zależności od silnika oraz lokalizacji kierownicy po prawej bądź lewej stronie w kabinie.

Szukaj wg kategorii

Ilość haseł: 978

Szukaj alfabetycznie

Nie ma haseł rozpoczynających się na te literę.

Lista haseł