Szukaj

Myjnia parowa - co to jest?

Myjnia parowa – jak to działa?

To rodzaj myjni samochodowej (stacjonarnej lub mobilnej), w której mycie pojazdu odbywa się przy użyciu pary wodnej. Jest ona kierowana na nadwozie przy pomocy lancy ciśnieniowej, pod ciśnieniem rzędu 8-9 barów.

Jakie są zalety?

W odróżnieniu od tradycyjnych myjni wodnych, w których do umycia standardowego pojazdu należy zużyć dużych ilości wody, myjnia parowa potrzebuje jedynie od 2-5 litrów na umycie jednego samochodu (w zależności od wielkości i zabrudzenia pojazdu). Para wodna jest przy tym bezpieczna dla lakieru i innych części nadwozia.

Na mokro czy na sucho?

Do usunięcia uciążliwych zabrudzeń, takich jak zaschnięte błoto czy przyklejone owady, stosuje się tzw. parę mokrą. Z kolei przy mniejszych zabrudzeniach (np. warstwie kurzu), stosowana jest para sucha. Może być ona także bezpiecznie wykorzystywana do mycia wnętrza auta – jest bardziej skuteczna od standardowego odkurzacza. Za pomocą pary mokrej lub suchej da się również usunąć uciążliwe zabrudzenia z innych elementów eksploatacyjnych pojazdu, np. nagar z klocków hamulcowych. Para musi być jednak podana do lancy pod odpowiednio wysokim ciśnieniem.

Szukaj wg kategorii

Ilość haseł: 978

Szukaj alfabetycznie

Nie ma haseł rozpoczynających się na te literę.

Lista haseł