Szukaj

EyeSight - co to jest?

EyeSight – co to takiego?

Jest to system opracowany przez Subaru, stosowany opcjonalnie w pojazdach w Japonii i Stanach Zjednoczonych. EyeSight rozpoznaje nie tylko pojazdy i ich ruch na drodze, ale również pasy na jezdni, rowerzystów i motocyklistów oraz pieszych. Najlepiej sprawdza się do około 110 m przed samochodem, z uwzględnieniem nadrzędnego obiektu jakim jest poprzedzający samochód.

Jak to działa?

Sercem systemu EyeSight są jedynie dwie kamery służące do kontroli sytuacji przed pojazdem (w odróżnieniu od innych układów wykorzystujących np. osobną kamerę do obserwacji pasów na jezdni, czujniki radarowe i laserowe do wykrywania innych samochodów czy ultradźwięki do sondowania otoczenia). Odległość jest szacowana na podstawie porównania obrazów z obu kamer – im jakiś obiekt znajduje się bliżej, tym większe jest jego przesunięcie (system EyeSight dysponuje polem widzenia w granicach 35 stopni, do 110 m przed samochodem).

Z czym współpracuje?

System EyeSight może współpracować z systemem nagłego (awaryjnego) hamowania automatycznie wyhamowującym pojazd przed przeszkodą przy prędkości do 50 km/h, a także systemem ostrzegającym o niezamierzonej zmianie pasa ruchu. Da się go również zastosować z aktywnym tempomatem. System EyeSight może również na bieżąco śledzić kurs samochodu. Pod uwagę brane są m.in. kąt skrętu kierownicy, prędkość jazdy oraz linie na drodze.

Szukaj wg kategorii

Ilość haseł: 978

Szukaj alfabetycznie

Nie ma haseł rozpoczynających się na te literę.

Lista haseł