Szukaj

Webasto - co to jest?

Webasto to producent różnych urządzeń związanych z przemysłem motoryzacyjnym (systemy klimatyzacyjne, ładowarki do samochodów elektrycznych). Z racji jego dominacji na rynku urządzeń grzewczych, jego nazwą potocznie nazywa się ogrzewanie postojowe w samochodach.

Ogrzewanie postojowe - co to jest i po co się je stosuje?

Ogrzewanie postojowe to dodatkowy element grzewczy w samochodzie, który działa niezależnie od pracy jednostki napędowej (a więc również przy wyłączonym silniku). Urządzenie napędzane jest benzyną lub olejem napędowym pobieranym z baku pojazdu.

Zaletami ogrzewania postojowego jest możliwość zaprogramowania go w taki sposób, by podgrzało wnętrze auta zanim jeszcze do niego wsiądziemy (rozwiązanie szczególnie przydatne zimą, gdy temperatura we wnętrzu zaparkowanego na drodze auta może spaść poniżej zera). Eliminuje to również potrzebę skrobania szyb z lodu. Rozwiązanie to jest nieocenione również w kamperach, które ogrzewają kabinę podczas noclegu.

Webasto nie tylko podnosi komfort użytkowania pojazdu, ale też wpływa na trwałość i ekonomikę jednostki napędowej, która dzięki wcześniejszemu rozgrzaniu praktycznie nie pracuje przy niskiej temperaturze.

Szukaj wg kategorii

Ilość haseł: 978

Szukaj alfabetycznie

Nie ma haseł rozpoczynających się na te literę.

Lista haseł